Tag: inovasyon

Teknoloji Kaptanları’ndan Tippay’e Ödül

Girişimcisi olduğum dijital bahşiş uygulaması Tippay ile Bilişim Zirvesi kapsamında düzenlenen Teknoloji Kaptanları yarışmasından inovasyon dalında ödülle döndük. Alanında Türkiye’nin ilk girişimi olan Tippay ile sektör bağımsız olarak tüm çalışanlara hızlı ve güvenilir olarak bahşiş vermek mümkün. Uygulamayı sıfırdan bu hale getiren muhteşem ekibime ve oy veren tüm katılımcılara teşekkür ederim.

EBINTEC Bankacılıkta İnovasyon Konferansı

EBINTEC Bankacılıkta İnovasyon Konferansı kapsamında moderatörlüğünü yaptığım “Yeni dönemde bankacılık nasıl değişecek” panelinde; Akbank, Yapı Kredi, Vakıf Katılım ve Burgan Bank’tan değerli konuşmacılarla keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Yakın dönemde yaşanan gelişmeleri, kurumlarda yürütülen örnek çalışmaları ve sektörün gelecek dönem beklentilerini masaya yatırdığımız panelde bizleri dinleyen katılımcılara ve organizasyon ekibine teşekkür ederim.

Özyeğin Unplugged Talks Katılımı

Özyeğin Üniversitesi Unplugged Talks etkinliği kapsamında Bankacılıkta İnovasyon Yönetimi konulu webinarda öğrencilerle buluştum. Bankacılığın geçmişten geleceğe dönüşümü, son yıllarda yaşanan gelişmeler, teknoloji trendleri, inovasyonun sektör için önemi ve bu faaliyetlerin kurumsal düzlemde nasıl ele alınması gerektiği konularında bilgiler paylaştığım sunuma davetleri için kendilerine teşekkür ederim.

Kurumsal İnovasyonda Stratejinin Önemi

Hızla gelişen teknoloji ve oluşan yeni nesil iş modellerinin sağladığı yüksek rekabet ortamı nedeniyle, sektör farkı gözetmeksizin kurumların pazarda sahip oldukları pozisyonu ve hatta varlıklarını koruması giderek zorlaşıyor. 2000 yılından bu yana Fortune 500’de yer alan şirketlerin %52’si bugün artık yaşamıyor ve Innosight’ın araştırmasına göre ise S&P 500’de yer alan şirketlerin %75’i 2027’de değişmiş olacak.

Devamını oku

İnovasyon Stratejisi ve Kabiliyet Bazlı Planlama

İnovasyon artık kurumlar için bir lüks değil vazgeçilmez bir değer ve hissedilen bir ihtiyaç konumuna geldi. Gelişim gösteremeyen ve sürdürülebilir iş modelleri üretemeyen devasa şirketlerin tarih sahnesinden silindiğini sıklıkla görmeye başladık. Standard & Poor’s 500 listesinde yer alan büyük ölçekli şirketlerin bile varlıklarını sürdürme ortalaması geçtiğimiz 50 yıl içerisinde 33 yıldan 14 yıla kadar gerilemiş …

Devamını oku

Girişim Hızlandır(ama)ma Programları

Uzun yıllardır startup ve girişimcilik ekosistemine ayrı bir ilgi ve merakım var. Başarı hikayelerinin anlatıldığı panelleri ve başarısızlık hikayelerinin anlatıldığı fuckup nights etkinliklerini takip etmeye çalışıyorum. Kendi çapımdaki başarısız denemelerim de beni bu dünyadan soğutmaya yetmedi 🙂 Bir yıla yakın zamandır ise çorbada tuzumun bulunması ve deneyimlerimi paylaşabilmek amacıyla İTÜ Çekirdek’te mentorluk yapıyorum. Bu sayede …

Devamını oku