Hakkımda

2004 yılından bu yana Bilgi Teknolojileri alanında çalışıyorum. Troysis’de Yazılım Mühendisi olarak başlayan iş hayatım, Ericsson’da Yazılım Ekip Yöneticisi ve Çözüm Mimarı, Türk Telekom’da Sistem Analisti ve Kurumsal Mimar, ING Türkiye’de Kurumsal Mimar, Avansas’ta Kurumsal Mimari Müdürü, ardından Fibabanka’da Dijital Dönüşüm Birim Yöneticisi olarak devam etti. Halen Fibabanka’da Ar-Ge ve İnovasyon Ofisi Müdürü olarak çalışıyorum.

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümü mezunuyum ve İstanbul Üniversitesi Enformatik bölümünde doktora öğrencisiyim. Bunların yanında BiTekDer (Bilgi Teknolojileri Derneği) Yönetim Kurulu, Argemip (Ar-Ge Merkezleri İletişim ve İş Birliği Platformu) Yürütme Kurulu üyesiyim. İTÜ Çekirdek ve Kworks  gibi organizasyonlarda ise girişim ve kariyer mentorluğu yapıyorum.

Telekomünikasyon ve finans başta olmak üzere birçok sektör ve projede, farklı pozisyonlarda aktif görev aldım. Dijital dönüşüm, BT strateji planlama, inovasyon yönetimi, kurumsal mimari, proje – kaynak yönetimi, servis ve nesne odaklı yazılım mimarisi, yazılım analiz ve tasarımı ise uzmanlık alanlarım.

https://www.linkedin.com/in/mustafaulus/